16 kwietnia 2022
Wielkanoc 2022 Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkiejnocy życzą Państwo J&J oraz Qba
24 grudnia 2021
Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia 2021 Qba i Państwo  J&J
09 października 2021
Pierwszy jesienny przymrozek 2021 - zakończenie sezonu Dziś rano pojawił się pierwszy przymrozek, co oznacza zakończenie sezonu 2021. Szkoda, bo liczyłem, że pierwsze poważne ochłodzenie będzie w drugiej połowie października.
01 sierpnia 2021
Zapowiada się ciekawy sezon, nareszcie :) W tym roku są w końcu regularne opady deszczu, jest w miarę ciepło, noce mogłyby być nieco cieplejsze, bo 14-16C jest na granicy temperatury,
04 kwietnia 2021
Wielkanoc 2021  Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych, oraz sukcesów w uprawie tykwy, w nadchodzącym sezonie, pełnej radości w tworzenia ozdób i dekoracji nie tylko od święta życzą Państwo J&J i

Aktualności:

Media Społecznościowe

Kopiując i publikując treści, zdjęcia pamiętaj o podaniu źródła. Szanuj prace innych.

 

Dziękuje.
 
( (c)2018-2022, Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Kilka słów o stronie

Tykwa - pasja uprawy, radość tworzenia. Hobbystyczna strona o tykwie, roślinie tworzącej  zdrewniałe owoce, które po można przekształcić w dekoracje i ozdoby.

Strona  o charakterze hobbystycznym,  poświęcona amatorskiej uprawie oraz obróbce tykwy, roślinie która tworzą zachwycające kształtem zdrewniałe owoce . 

*Nazwa: "Lagenaria" pochodzi od greckiego słowa "Lagenos" oraz łacińskiego słowa "Lagena", co oznacza "butelka". Reasumując, nazwa Lagenaria vulgaris* oznacza "butelkę pospolitą" ("vulgaris" z łaciny "pospolity"), natomiast nazwa Lagenaria siceraria* oznacza "butelkę do picia" ("sicera" z łaciny "naczynie do picia"). A zatem możemy założyć, że oryginalna pełna nazwa tykw, to "tykwa pospolita / butelkowa" - tak to wygląda w mojej ocenie :)

Ciekawostka

Flag Counter