Flag Counter

Ciekawostka

*Nazwa: "Lagenaria" pochodzi od greckiego słowa "Lagenos" oraz łacińskiego słowa "Lagena", co oznacza "butelka". Reasumując, nazwa Lagenaria vulgaris* oznacza "butelkę pospolitą" ("vulgaris" z łaciny "pospolity"), natomiast nazwa Lagenaria siceraria* oznacza "butelkę do picia" ("sicera" z łaciny "naczynie do picia"). A zatem możemy założyć, że oryginalna pełna nazwa tykw, to "tykwa pospolita / butelkowa" - tak to wygląda w mojej ocenie :)

Tykwa - pasja uprawy, radość tworzenia. Hobbystyczna strona o tykwie, roślinie tworzącej  zdrewniałe owoce, które po można przekształcić w dekoracje i ozdoby.

Strona  o charakterze hobbystycznym,  poświęcona amatorskiej uprawie oraz obróbce tykwy, roślinie która tworzą zachwycające kształtem zdrewniałe owoce . 

Kilka słów o stronie

Kopiując i publikując treści, zdjęcia pamiętaj o podaniu źródła. Szanuj prace innych.

 

Dziękuje.
 
( (c)2018-2024, Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Media Społecznościowe

Tykwy różnorodne

Tykwy ażurowe

Tykwa malowane. Galeria  Pięknych  Dekoracji i Ozdob z tykw.  Zdrewniałe owoce tykwy.

Własnoręcznie wykonane ozdoby, dekoracje zawsze będą miały niezwykły urok i będą bezcenne, bo stworzone przez nas samych. W strefie Inspiracji można znaleźć pomysły na ozdoby i dekoracje z tykw, w różnych technikach plastycznych, od prostych dla początkujących do złożonych dla bardziej wprawionych domowych artystów :)

Razem z Państwem J&J stworzyłem od podstaw pierwszą w polskim internecie stronę w całości poświęconą wyłącznie tykwie*. Dzięki ich wsparciu, pomysłom, radom oraz bezinteresownemu udostępnieniu zdjęć ze swoimi pracami mogę stale rozbudowywać serwis w zakresie Inspiracji oraz w bardzo  dużym stopniu w strefie Krok po kroku. Wkrótce upłynie kilkanaście lat odkąd nawiązaliśmy ze sobą kontakt i współpracę, czego efektem są prezentacje ozdób i dekoracji.  

 

 

*Pierwotnie, w  2006 roku strona działała pod domeną www.tykwa.prv.pl, a od roku 2008 już także pod nazwą www.tykwa.com.pl, a  od roku 2017 również pod adresem www.tykwy.pl 

 

Serdecznie zapraszam do autostkich galerii Państwa J&J w strefie Inspiracji.

Tykwa jest znakomitym, wszechstronnym materiałem do samorealizacji w sztuce, łatwym i przyjemnym materiałem w obróbce. Można z niej wykonać niezliczoną ilość różnych i fajnych rzeczy.

Twórcze inspiracje - moc pomysłów na każdą okazje :) Autorskie Galerie prac Państwa J&J

Dekoracje i ozdoby z owoców tykwy ! 

To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wiele innych.

Galeria