Flag Counter

Ciekawostka

*Nazwa: "Lagenaria" pochodzi od greckiego słowa "Lagenos" oraz łacińskiego słowa "Lagena", co oznacza "butelka". Reasumując, nazwa Lagenaria vulgaris* oznacza "butelkę pospolitą" ("vulgaris" z łaciny "pospolity"), natomiast nazwa Lagenaria siceraria* oznacza "butelkę do picia" ("sicera" z łaciny "naczynie do picia"). A zatem możemy założyć, że oryginalna pełna nazwa tykw, to "tykwa pospolita / butelkowa" - tak to wygląda w mojej ocenie :)

Tykwa - pasja uprawy, radość tworzenia. Hobbystyczna strona o tykwie, roślinie tworzącej  zdrewniałe owoce, które po można przekształcić w dekoracje i ozdoby.

Strona  o charakterze hobbystycznym,  poświęcona amatorskiej uprawie oraz obróbce tykwy, roślinie która tworzą zachwycające kształtem zdrewniałe owoce . 

Kilka słów o stronie

Kopiując i publikując treści, zdjęcia pamiętaj o podaniu źródła. Szanuj prace innych.

 

Dziękuje.
 
( (c)2018-2024, Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Media Społecznościowe

Tykwa malowana Kwiat wiśni
Tykwa malowana Anturium
Surowa tykwa jest jak nieoszlifowany diament" - P.Z. (2004r.)
 

Tykwy rzeźbione - Galeria prac Państwa J&J

Dysponując tykwą średniej wielkości możemy z niej, za pomocą elektronarzędzi, na przykład multi-szlifierki z możliwością frezowania tworzyć własne rzeźby. Hobbyści, jak również profesjonaliści bardzo chwalą sobie polskie tykwy za to, że są łatwe i miłe w obróbce. W obróbce tykw nie trzeba używać profesjonalnego sprzętu, aby stworzyć własne dzieło. Do hobbystycznej twórczości wystarczy nawet niedrogi sprzęt z marketu budowlanego. Rzeźby powstałe z tykw mogą potem być trwałą ozdobą zarówno w domu jak i w ogrodzie.