Flag Counter

Ciekawostka

*Nazwa: "Lagenaria" pochodzi od greckiego słowa "Lagenos" oraz łacińskiego słowa "Lagena", co oznacza "butelka". Reasumując, nazwa Lagenaria vulgaris* oznacza "butelkę pospolitą" ("vulgaris" z łaciny "pospolity"), natomiast nazwa Lagenaria siceraria* oznacza "butelkę do picia" ("sicera" z łaciny "naczynie do picia"). A zatem możemy założyć, że oryginalna pełna nazwa tykw, to "tykwa pospolita / butelkowa" - tak to wygląda w mojej ocenie :)

Tykwa - pasja uprawy, radość tworzenia. Hobbystyczna strona o tykwie, roślinie tworzącej  zdrewniałe owoce, które po można przekształcić w dekoracje i ozdoby.

Strona  o charakterze hobbystycznym,  poświęcona amatorskiej uprawie oraz obróbce tykwy, roślinie która tworzą zachwycające kształtem zdrewniałe owoce . 

Kilka słów o stronie

Kopiując i publikując treści, zdjęcia pamiętaj o podaniu źródła. Szanuj prace innych.

 

Dziękuje.
 
( (c)2018-2024, Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Media Społecznościowe

Klony 

Japońskie klimaty

Autorzy projektów w strefie Inspiracji od wielu lat na swojej działeczce próbują swoich sił w hodowli tykwy. Efektem zebranych i wysuszonych przez nich owoców, dziś możemy podziwiać :)

Tykwy kompozycje - Galeria prac Państwa J&J

Tykwa sama w sobie, dzięki swojemu kształtowi oraz zdrewniałej okrywie stanowi unikalną, oryginalną ozdobę. Tykwa jest znakomitym materiałem to tworzenia kompozycji oraz dekoracji według własnego uznania oraz fantazji. Gdy tylko mamy owoc tykwy, możemy ją pomalować, a następnie dodać do niej różne dodatki i detale np. w postaci kwiatów czy innych dekoracyjnych dodatków.. W efekcie mamy gotowy, nie wymagający zbyt dużego wysiłku własny projekt artystyczny. Stworze kompozycje na bazie tykw możemy w każdej chwili modyfikować według własnego uznania, zmieniając jedynie dodatki, dzięki czemu otrzymujemy, kolejny nowy projekt, dopasowany do wystroju miejsca, gdzie ma stać nasza tykwa.