Tykwy malowane - Galeria prac Państwa J&J

Jedna z prostszych technik, metod wykonania ozdób i dekoracji z owoców tykw. Najprostszy sposób to pędzel i farby. Wystarczy nałożyć farbę na malowaną powierzchnie tykwy i gotowe. Jeżeli chcemy wykonać bardziej zaawansowany projekt, warto wcześniej przygotować szkic, wzór na tykwie używając do tego np. szablonu. Optymalne do malowania tykw nadają się farby do drewna, szczególnie farby akrylowe.

"Mając duszę artysty nie trzeba od razu malować obrazów, żeby to wyrazić. Tykwa sama w sobie jest dziełem sztuki" - J.P. (2008r.)

Media Społecznościowe

Kopiując i publikując treści, zdjęcia pamiętaj o podaniu źrodła. Szanuj prace innych.
Dziękuje.
 
( (c)2018, Wszelkie Prawa Zastrzeżone
 
 
 

W kilku słów o stronie

Tykwa - pasja uprawy, radość tworzenia. Hobbystyczna strona o tykwie, roślinie tworzącej  zdrewniałe owoce, które po można przekształcić w dekoracje i ozdoby.

Strona  o charakterze hobbystycznym,  poświęcona amatorskiej uprawie oraz obróbce tykwy, roślinie która tworzą zachwycające kształtem zdrewniałe owoce . 

*Nazwa: "Lagenaria" pochodzi od greckiego słowa "Lagenos" oraz łacińskiego słowa "Lagena", co oznacza "butelka". Reasumując, nazwa Lagenaria vulgaris* oznacza "butelkę pospolitą" ("vulgaris" z łaciny "pospolity"), natomiast nazwa Lagenaria siceraria* oznacza "butelkę do picia" ("sicera" z łaciny "naczynie do picia"). A zatem możemy założyć, że oryginalna pełna nazwa tykw, to "tykwa pospolita / butelkowa" - tak to wygląda w mojej ocenie :)

Przydatne informacje

Flag Counter