Flag Counter

Ciekawostka

*Nazwa: "Lagenaria" pochodzi od greckiego słowa "Lagenos" oraz łacińskiego słowa "Lagena", co oznacza "butelka". Reasumując, nazwa Lagenaria vulgaris* oznacza "butelkę pospolitą" ("vulgaris" z łaciny "pospolity"), natomiast nazwa Lagenaria siceraria* oznacza "butelkę do picia" ("sicera" z łaciny "naczynie do picia"). A zatem możemy założyć, że oryginalna pełna nazwa tykw, to "tykwa pospolita / butelkowa" - tak to wygląda w mojej ocenie :)

Tykwa - pasja uprawy, radość tworzenia. Hobbystyczna strona o tykwie, roślinie tworzącej  zdrewniałe owoce, które po można przekształcić w dekoracje i ozdoby.

Strona  o charakterze hobbystycznym,  poświęcona amatorskiej uprawie oraz obróbce tykwy, roślinie która tworzą zachwycające kształtem zdrewniałe owoce . 

Kilka słów o stronie

Kopiując i publikując treści, zdjęcia pamiętaj o podaniu źródła. Szanuj prace innych.

 

Dziękuje.
 
( (c)2018-2024, Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Media Społecznościowe

Państwo J&J nie są profesjonalnymi artystami, lecz hobbystami lubiącymi tworzyć w wolnych chwilach, w tykwach. Ich pełne uroku 
prace niestety nie są na sprzedaż.

Tykwy użytkowe - Galeria prac Państwa J&J

Dekoracje oraz ozdoby wykonane własnoręcznie, przez nas samych, mogą stanowić również praktyczne funkcje użytkowe począwszy od puzderek, szkatułek na np. biżuterie czy klucze, bibeloty, jak również służyć bardziej wzniosłym celom. Zdrewniałego owoc tykwy z powodzeniem możemy przekształcić zarówno budkę lęgową dla ptaków czy karmnik dla naszych skrzydlatych przyjaciół, którzy są naszymi sprzymierzeńcami w ogrodzie, jeżeli chodzi o szkodniki.