Flag Counter

Ciekawostka

*Nazwa: "Lagenaria" pochodzi od greckiego słowa "Lagenos" oraz łacińskiego słowa "Lagena", co oznacza "butelka". Reasumując, nazwa Lagenaria vulgaris* oznacza "butelkę pospolitą" ("vulgaris" z łaciny "pospolity"), natomiast nazwa Lagenaria siceraria* oznacza "butelkę do picia" ("sicera" z łaciny "naczynie do picia"). A zatem możemy założyć, że oryginalna pełna nazwa tykw, to "tykwa pospolita / butelkowa" - tak to wygląda w mojej ocenie :)

Tykwa - pasja uprawy, radość tworzenia. Hobbystyczna strona o tykwie, roślinie tworzącej  zdrewniałe owoce, które po można przekształcić w dekoracje i ozdoby.

Strona  o charakterze hobbystycznym,  poświęcona amatorskiej uprawie oraz obróbce tykwy, roślinie która tworzą zachwycające kształtem zdrewniałe owoce . 

Kilka słów o stronie

Kopiując i publikując treści, zdjęcia pamiętaj o podaniu źródła. Szanuj prace innych.

 

Dziękuje.
 
( (c)2018-2023, Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Media Społecznościowe

Autorzy projektów w strefie Inspiracji od wielu lat na swojej działeczce próbują swoich sił w hodowli tykwy. Efekty zebranych i wysuszonych przez nich owoców możemy dziś podziwiać :)

Tykwy kolaże - Galeria prac Państwa J&J

Mając kolekcje prac stworzonych na projektach tykwy, możemy tworzyć znakomite kolaże zdjęć prezentujące efekt naszej pracy. Takie kompozycje mogą być nie tylko ciekawą formą archiwum twórczości, ale również znakomitym materiałem do dalszego tworzenia, wykonania np. kalendarza czy kartek ozdobnych.