Flag Counter

Ciekawostka

*Nazwa: "Lagenaria" pochodzi od greckiego słowa "Lagenos" oraz łacińskiego słowa "Lagena", co oznacza "butelka". Reasumując, nazwa Lagenaria vulgaris* oznacza "butelkę pospolitą" ("vulgaris" z łaciny "pospolity"), natomiast nazwa Lagenaria siceraria* oznacza "butelkę do picia" ("sicera" z łaciny "naczynie do picia"). A zatem możemy założyć, że oryginalna pełna nazwa tykw, to "tykwa pospolita / butelkowa" - tak to wygląda w mojej ocenie :)

Tykwa - pasja uprawy, radość tworzenia. Hobbystyczna strona o tykwie, roślinie tworzącej  zdrewniałe owoce, które po można przekształcić w dekoracje i ozdoby.

Strona  o charakterze hobbystycznym,  poświęcona amatorskiej uprawie oraz obróbce tykwy, roślinie która tworzą zachwycające kształtem zdrewniałe owoce . 

Kilka słów o stronie

Kopiując i publikując treści, zdjęcia pamiętaj o podaniu źródła. Szanuj prace innych.

 

Dziękuje.
 
( (c)2018-2024, Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Media Społecznościowe

Prezentowane projekty artystyczne Państwa J&J to efekt wielu lat pracy pełnej pasji i radości tworzenia w tykwie. Autorzy prezentowanych prac w pełni łączą credo strony stronie o tykwach, łączą pasje uprawy z radością tworzenia.

Tykwy pirograficzne - Galeria prac Państwa J&J

Tykwa znakomicie nadaje się do stosowania w mało znanej techniki zdobniczej pirografii, (pyrografią). Technika ta polega na zdobieniu materiału przy użyciu rozgrzanej metalowej końcówki bolca urządzenia zwanego pirografem (pyrografem). Dzięki czemu w zdrewniałej okrywie tykwy możemy tworzyć różne ciekawe wzory oraz rysunki po przez ich wypalanie. To także ciekawa metoda do sygnowania tworzonych przez nas prac na owocach. Ponadto, gdy chcemy komuś podarować zdrewniałą tykwę, wystarczy nanieść na nią swoją sygnaturę lub umieścić dedykację i mamy gotowy jedyny w swoim rodzaju prezent. Tworząc w tej technice można wyczarować niesamowite, piękne wzory i motywy, korzystając także szablonów.