Flag Counter

Ciekawostka

*Nazwa: "Lagenaria" pochodzi od greckiego słowa "Lagenos" oraz łacińskiego słowa "Lagena", co oznacza "butelka". Reasumując, nazwa Lagenaria vulgaris* oznacza "butelkę pospolitą" ("vulgaris" z łaciny "pospolity"), natomiast nazwa Lagenaria siceraria* oznacza "butelkę do picia" ("sicera" z łaciny "naczynie do picia"). A zatem możemy założyć, że oryginalna pełna nazwa tykw, to "tykwa pospolita / butelkowa" - tak to wygląda w mojej ocenie :)

Tykwa - pasja uprawy, radość tworzenia. Hobbystyczna strona o tykwie, roślinie tworzącej  zdrewniałe owoce, które po można przekształcić w dekoracje i ozdoby.

Strona  o charakterze hobbystycznym,  poświęcona amatorskiej uprawie oraz obróbce tykwy, roślinie która tworzą zachwycające kształtem zdrewniałe owoce . 

Kilka słów o stronie

Kopiując i publikując treści, zdjęcia pamiętaj o podaniu źródła. Szanuj prace innych.

 

Dziękuje.
 
( (c)2018-2023, Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Media Społecznościowe

Państwo J&J nie są profesjonalnymi artystami, lecz hobbystami lubiącymi tworzyć w wolnych chwilach, w tykwach. Ich pełne uroku prace niestety nie są na sprzedaż. 

Tykwy ażurowe - Galeria prac Państwa J&J

Tykwy ażurowe - Galeria prac Państwa J&J Jeżeli mamy sprzęt do wiercenia w drewnie np. multiszlifierkę lub wiertarkę, możemy z tykwy tworzyć różne ciekawe wzory. Tworząc zespół takich otworów, w efekcie końcowym uzyskamy projekt, przez który przenikać będzie w ciekawy sposób tło. Ta piękna forma zdobienia, wymaga cierpliwości od każdego autora pracy w tej technice,jednakże im więcej pracy, czasu i serca włoży się w dany projekt, tym bardziej jest on dla nas cenny, zaś jeśli przeznaczymy na prezent dla bliskiej nam osoby, praca ta będzie bezcenna.