Flag Counter

Ciekawostka

*Nazwa: "Lagenaria" pochodzi od greckiego słowa "Lagenos" oraz łacińskiego słowa "Lagena", co oznacza "butelka". Reasumując, nazwa Lagenaria vulgaris* oznacza "butelkę pospolitą" ("vulgaris" z łaciny "pospolity"), natomiast nazwa Lagenaria siceraria* oznacza "butelkę do picia" ("sicera" z łaciny "naczynie do picia"). A zatem możemy założyć, że oryginalna pełna nazwa tykw, to "tykwa pospolita / butelkowa" - tak to wygląda w mojej ocenie :)

Tykwa - pasja uprawy, radość tworzenia. Hobbystyczna strona o tykwie, roślinie tworzącej  zdrewniałe owoce, które po można przekształcić w dekoracje i ozdoby.

Strona  o charakterze hobbystycznym,  poświęcona amatorskiej uprawie oraz obróbce tykwy, roślinie która tworzą zachwycające kształtem zdrewniałe owoce . 

Kilka słów o stronie

Kopiując i publikując treści, zdjęcia pamiętaj o podaniu źródła. Szanuj prace innych.

 

Dziękuje.
 
( (c)2018-2024, Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Media Społecznościowe

Państwo J&J nie wykonują żadnych prac na zamówienie, ani nie oferują ich na sprzedaż. Cenią sobie prywatność, co oczywiście rozumie i bardzo szanuję, także proszę, aby inni również to szanowali i nie prosili o bezpośredni kontakt w swoich mailach do mnie. Proszę o wyrozumałość w tym temacie. Dziękuje.

Tykwy różnorodne - Galeria prac Państwa J&J

Tykwa daje każdemu, nieograniczone możliwości twórczej samorealizacji. Można stosować przy niej praktycznie każdą technikę plastyczną, począwszy od najprostszych, po przez wymagające odrobinę pomysłu, aż po bardziej zaawansowane wymagające więcej czasu i doświadczenia. Jedynym ograniczeniem przy tworzeniu w tykwie jest tylko nasza wyobraźnia. Twórczość w tykwie daje mnóstwo radości i satysfakcji.