Flag Counter

Ciekawostka

*Nazwa: "Lagenaria" pochodzi od greckiego słowa "Lagenos" oraz łacińskiego słowa "Lagena", co oznacza "butelka". Reasumując, nazwa Lagenaria vulgaris* oznacza "butelkę pospolitą" ("vulgaris" z łaciny "pospolity"), natomiast nazwa Lagenaria siceraria* oznacza "butelkę do picia" ("sicera" z łaciny "naczynie do picia"). A zatem możemy założyć, że oryginalna pełna nazwa tykw, to "tykwa pospolita / butelkowa" - tak to wygląda w mojej ocenie :)

Tykwa - pasja uprawy, radość tworzenia. Hobbystyczna strona o tykwie, roślinie tworzącej  zdrewniałe owoce, które po można przekształcić w dekoracje i ozdoby.

Strona  o charakterze hobbystycznym,  poświęcona amatorskiej uprawie oraz obróbce tykwy, roślinie która tworzą zachwycające kształtem zdrewniałe owoce . 

Kilka słów o stronie

Kopiując i publikując treści, zdjęcia pamiętaj o podaniu źródła. Szanuj prace innych.

 

Dziękuje.
 
( (c)2018-2023, Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Media Społecznościowe

01 grudnia 2018

Jak wykonać: Karmnik dla ptaków z tykwy

 

Wraz z nadejściem zimy warto pomyśleć o naszych skrzydlatych przyjaciołach, którym szczególnie trudno o pożywienie.  Nasi sprzymierzeńcach wiosną i latem w walce ze szkodnikami w naszych ogrodach i działeczkach wymagają dokarmiania . W związku z tym zapraszam do strefy Krok po kroku, gdzie można obejrzeć jeden z wielu pomysłów na wykonanie oryginalnej praktycznej ozdoby z tykwy. 

https://www.tykwa.com.pl/krok-po-kroku

Serdecznie zapraszam

Qba

 

Jak wykonać oryginalny karmnik dla ptaków z tykwy.