Flag Counter

Ciekawostka

*Nazwa: "Lagenaria" pochodzi od greckiego słowa "Lagenos" oraz łacińskiego słowa "Lagena", co oznacza "butelka". Reasumując, nazwa Lagenaria vulgaris* oznacza "butelkę pospolitą" ("vulgaris" z łaciny "pospolity"), natomiast nazwa Lagenaria siceraria* oznacza "butelkę do picia" ("sicera" z łaciny "naczynie do picia"). A zatem możemy założyć, że oryginalna pełna nazwa tykw, to "tykwa pospolita / butelkowa" - tak to wygląda w mojej ocenie :)

Tykwa - pasja uprawy, radość tworzenia. Hobbystyczna strona o tykwie, roślinie tworzącej  zdrewniałe owoce, które po można przekształcić w dekoracje i ozdoby.

Strona  o charakterze hobbystycznym,  poświęcona amatorskiej uprawie oraz obróbce tykwy, roślinie która tworzą zachwycające kształtem zdrewniałe owoce . 

Kilka słów o stronie

Kopiując i publikując treści, zdjęcia pamiętaj o podaniu źródła. Szanuj prace innych.

 

Dziękuje.
 
( (c)2018-2023, Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Media Społecznościowe

06 lutego 2019

Pada śnieg, pada śnieg... czyli tykwa zimową porą.

 

Bardzo serdecznie zapraszam do autorskiej Galerii Państwa J&J, tym razem w Strefie Inspiracji prezentowane jest galeria prac Państwa J&J w formie kolaży. Warto wolnej chwili obejrzeć tą wyjątkową galerie.

 

 

Myślę, że podobnie jak Państwo J&J, także inni przyznają, że prezentacja prac w formie kolażu oraz tym razem zdjęć w dużym formacie z pewnością podniosą wyjątkowe walory ozdób i pozwolą dostrzec większą ilość szczegółów. Autorem prac i jak samym kolaży, są oczywiście Państwo J&J.

 

Strona o tykwie, nieustanie się rozwija, czasem wolniej, czasem szybciej. Jest tworzona od samego początku amatorsko przez ludzi pełnych pasji, którzy od serca dzielą się z innymi swoim hobby. Nie ma tutaj, jakiś utartych schematów, czy szablonów. Wszystko tutaj wciąż się ewoluuje, zmienia się (niekiedy spontanicznie, a czasem  bardzo powoli). Bezwzględu na wszystko, warto wracać tu częściej.

Już wkrótce pierwsze relacje z nowego sezonu uprawy tykwy.

Zapraszam serdecznie 

Qba

Pada śnieg, pada śnieg - inspiracje zimową porą