Flag Counter

Ciekawostka

*Nazwa: "Lagenaria" pochodzi od greckiego słowa "Lagenos" oraz łacińskiego słowa "Lagena", co oznacza "butelka". Reasumując, nazwa Lagenaria vulgaris* oznacza "butelkę pospolitą" ("vulgaris" z łaciny "pospolity"), natomiast nazwa Lagenaria siceraria* oznacza "butelkę do picia" ("sicera" z łaciny "naczynie do picia"). A zatem możemy założyć, że oryginalna pełna nazwa tykw, to "tykwa pospolita / butelkowa" - tak to wygląda w mojej ocenie :)

Tykwa - pasja uprawy, radość tworzenia. Hobbystyczna strona o tykwie, roślinie tworzącej  zdrewniałe owoce, które po można przekształcić w dekoracje i ozdoby.

Strona  o charakterze hobbystycznym,  poświęcona amatorskiej uprawie oraz obróbce tykwy, roślinie która tworzą zachwycające kształtem zdrewniałe owoce . 

Kilka słów o stronie

Kopiując i publikując treści, zdjęcia pamiętaj o podaniu źródła. Szanuj prace innych.

 

Dziękuje.
 
( (c)2018-2023, Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Media Społecznościowe

26 marca 2019

Powrót znanych i cieszące się dużą popularnością projektów i prezentacji "Krok po kroku".

 

Sukcesywnie staram się przywracać popularne projekty, artykuły związane z tykwami,  które przez lata umieszczałem  na stronie tykwa.com.pl, a w które na skutek  problemów technicznych  i w koniecznej "przeprowadzki" od poprzedniego dostawcy hostingu "wyparowały". :(  

 

Wkrótce mam nadzieję, że w pełni uda mi się odtworzyć strefę "Krok po kroku", gdzie są prezentacje tworzenia prostych i złożonych projektów ozdób i dekoracji z tykwy, a także praktycznych i użytecznych !

 

 

 

Powrót do znanych i lubianych prezentacji tykwowych projektów