Flag Counter

Ciekawostka

*Nazwa: "Lagenaria" pochodzi od greckiego słowa "Lagenos" oraz łacińskiego słowa "Lagena", co oznacza "butelka". Reasumując, nazwa Lagenaria vulgaris* oznacza "butelkę pospolitą" ("vulgaris" z łaciny "pospolity"), natomiast nazwa Lagenaria siceraria* oznacza "butelkę do picia" ("sicera" z łaciny "naczynie do picia"). A zatem możemy założyć, że oryginalna pełna nazwa tykw, to "tykwa pospolita / butelkowa" - tak to wygląda w mojej ocenie :)

Tykwa - pasja uprawy, radość tworzenia. Hobbystyczna strona o tykwie, roślinie tworzącej  zdrewniałe owoce, które po można przekształcić w dekoracje i ozdoby.

Strona  o charakterze hobbystycznym,  poświęcona amatorskiej uprawie oraz obróbce tykwy, roślinie która tworzą zachwycające kształtem zdrewniałe owoce . 

Kilka słów o stronie

Kopiując i publikując treści, zdjęcia pamiętaj o podaniu źródła. Szanuj prace innych.

 

Dziękuje.
 
( (c)2018-2023, Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Media Społecznościowe

24 lutego 2019

Przygotowania do sezonu 2019 

 

Już wkrótce rusza kolejny tykwowy sezon. Niezależnie od tego czy nasiona kupiliśmy w sklepie ogrodniczym, czy sami wyjęliśmy je z tykwy  warto sprawdzić poziom ich wschodów, czy i ile wykiełkuje.

Warto też pokusić się o wysiew pierwszych nasion tykw do inspektu, gdy wiosna przyjdzie wcześniej, wówczas będziemy mieli pierwsze sadzonki :)

 Zestaw startowy : nasiona z owocu  (przeciętego piłką do metalu), doniczki, keramzyt ogrodniczy ( drenaż ), ziemia kwiatowa + inspekt.

 

Przygotowania do sezonu 2019