Flag Counter

Ciekawostka

*Nazwa: "Lagenaria" pochodzi od greckiego słowa "Lagenos" oraz łacińskiego słowa "Lagena", co oznacza "butelka". Reasumując, nazwa Lagenaria vulgaris* oznacza "butelkę pospolitą" ("vulgaris" z łaciny "pospolity"), natomiast nazwa Lagenaria siceraria* oznacza "butelkę do picia" ("sicera" z łaciny "naczynie do picia"). A zatem możemy założyć, że oryginalna pełna nazwa tykw, to "tykwa pospolita / butelkowa" - tak to wygląda w mojej ocenie :)

Tykwa - pasja uprawy, radość tworzenia. Hobbystyczna strona o tykwie, roślinie tworzącej  zdrewniałe owoce, które po można przekształcić w dekoracje i ozdoby.

Strona  o charakterze hobbystycznym,  poświęcona amatorskiej uprawie oraz obróbce tykwy, roślinie która tworzą zachwycające kształtem zdrewniałe owoce . 

Kilka słów o stronie

Kopiując i publikując treści, zdjęcia pamiętaj o podaniu źródła. Szanuj prace innych.

 

Dziękuje.
 
( (c)2018-2023, Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Media Społecznościowe

01 sierpnia 2021

Zapowiada się ciekawy sezon, nareszcie :)

 

W tym roku są w końcu regularne opady deszczu, jest w miarę ciepło, noce mogłyby być nieco cieplejsze, bo 14-16C jest na granicy temperatury, gdy tykwa rośnie, ale w sumie jest dobrze. Ten sezon, jeżeli będzie dalej z taką pogodą powinien być w końcu udany. Potężne liście zapowiadają spory potencjał dla owoców.  Jestem bardzo ciekawy czy uda mi się uzyskać rekordowej wielkości owoce, w tym sezonie. 

 

Bardzo duże jak tykwę liście

 

 

 

 

Tykwa potężne liście

 

Rekordowe liście tykw