Flag Counter

Ciekawostka

*Nazwa: "Lagenaria" pochodzi od greckiego słowa "Lagenos" oraz łacińskiego słowa "Lagena", co oznacza "butelka". Reasumując, nazwa Lagenaria vulgaris* oznacza "butelkę pospolitą" ("vulgaris" z łaciny "pospolity"), natomiast nazwa Lagenaria siceraria* oznacza "butelkę do picia" ("sicera" z łaciny "naczynie do picia"). A zatem możemy założyć, że oryginalna pełna nazwa tykw, to "tykwa pospolita / butelkowa" - tak to wygląda w mojej ocenie :)

Tykwa - pasja uprawy, radość tworzenia. Hobbystyczna strona o tykwie, roślinie tworzącej  zdrewniałe owoce, które po można przekształcić w dekoracje i ozdoby.

Strona  o charakterze hobbystycznym,  poświęcona amatorskiej uprawie oraz obróbce tykwy, roślinie która tworzą zachwycające kształtem zdrewniałe owoce . 

Kilka słów o stronie

Kopiując i publikując treści, zdjęcia pamiętaj o podaniu źródła. Szanuj prace innych.

 

Dziękuje.
 
( (c)2018-2024, Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Media Społecznościowe

11 listopada 2018

 

Witam serdecznie

Strona www.tykwa.com.pl w nowej odsłonie nabiera kształtu :) 

Już wkrótce obok Inspiracji, gdzie prezentowane są pomysły na dekoracje i ozdoby z tykwy, na stronie dostępne będą cieszące się uznaniem poradniki jak je wykonać krok po kroku. 

Czas zbioru tykw z upraw 2018 zakończony. Czas przeglądu plonów i suszenia owoców tykwy w pełni, ile z zebranych owoców uda się wysuszyć, jak zawsze czas pokaże.

 

Tykwa - pasja uprawy... radość tworzenia...